Logo Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie

Zdrowo jem, więcej wiem- projekt edukacyjny

Ocena 0/5

Od października do maja bieżącego roku szkolnego klasa przedszkolna oraz klasy I-III brały udział w siódmej edycji programu edukacyjnego “Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
Projekt ten został objęty wyłącznym Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Misją projektu jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Cały projekt był podzielony na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny.

Zadania były realizowane przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich dzieci. Uczniowie zdobyli bogatą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, sami wykonywali zdrowe kanapki i napoje. Zostali też utwierdzeni w przekonaniu, że prawidłowe odżywianie musi być połączone z aktywnością ruchową.

Na ścianach szkolnych korytarzy zagościły plakaty zachęcające do spożywania zdrowej żywności, picia wody mineralnej oraz namawiające do rezygnacji z niezdrowych przekąsek, słodyczy i spożywania słodkich napojów. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i wiedzą, co powinno znajdować się na ich talerzu. Zdają sobie sprawę, że mają wpływ na swój wygląd i na swoje zdrowie przez to, jak się odżywiają i jak spędzają wolny czas.  Realizacji zadań towarzyszyły konkursy, inscenizacje, doświadczenia, ćwiczenia praktyczne oraz doskonała zabawa.

Zespoły Pomidoreczki (klasa przedszkolna i klasa I) i Szczypioreczki ( klasa II i klasa III ) brały udział we wszystkich etapach i zdobyły GRAND PRIX.

M. Skonieczka, A. Kuś.

Galeria zdjęć

13998 12889 12906 12913 12915 12949 12950 13974 13980 65460 65461 101863 107308 109476 111375 134634 142136 146388
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
informacje