
18 października 2017 roku mieliśmy w szkolę wspaniałą uroczystość - 10-lecie nadania sztandaru, a zarazem 50-lecie nadania szkole patrona Tadeusza Kościuszki.
Odwiedziło nas wielu znakomitych gości. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą ze sztandarami odprawioną przez księdza proboszcza parafii w Niemysłowie, Macieja Narazińskiego oraz księdza infuata z parafii w Uniejowie, Andrzeja Ziemieśkiewicza. Po mszy goście oraz uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Dalsze obchody Święta miały już miejsce w naszej placówce. Podczas spotkania Pani Dyrektor przedstawiła prezentację multimedialną obrazującą dzieje naszej szkoły, następnie wręczyła Stypendium Pokolenia JPII wraz z księdzem Andrzejem-przedstawicielem kapituły stypendium. Pan Burmistrz, Piotr Sęczkowski obdarował pucharami sportowców, którzy zajęli czołowe miejsca w naszym Biegu Przełajowym.
Kolejna część to wspaniałe występy naszych podopiecznych. Na szczególną uwagę zasługuje scenka satyryczna przedstawiona przez uczniów najstarszej klasy.
Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy serdecznie za obecność oraz przekazane na ręce Pani Dyrektor prezenty. Mamy nadzieję, że ten krótki pobyt w naszej szkole pozwolił Wam poczuć wyjątkową atmosferę naszej szkolnej, niemysłowskiej społeczności!