Logo Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie

Wyjście z klasą

Ocena 0/5

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dofinansowanym wyjeździe z programu "Wyjście z klasą". 
Grupa 42 uczniów z klas V-VIII zwiedzała Muzeum w Łęczycy. 

Dzieci zdobyły wiedzę historyczną poprzez obejrzenie wystaw i wysłuchanie informacji od przewodnika. Wystawy dotyczyły przeszłości archeologicznej, historycznej i etnograficznej ziemi łęczycko- sieradzkiej i nie tylko. Uczniowie mogli poznać procesy historyczne i kulturowe poprzez autentyczne wystawy z eksponatami , a nie tylko opis z podręcznika.


W drugiej części naszej wycieczki grupa wzięła udział w warsztatach praktycznych „ Tradycyjnego lepienia z gliny”. Warsztaty nawiązywały do tradycji ludowych naszego regionu. Wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Zajęcia stymulowały funkcje poznawcze takie jak zdolność rozwiązywania problemów, kreatywność i świadomość przestrzenną. Zaplanowane zadanie zostało zrealizowane w całości. Wycieczka zakończyła się spacerem po rynku Łęczycy.

Galeria zdjęć

e92a34fc-e073-4f9b-9dd9-0adccbe113fe 9ede6ab0-73b9-45f0-82e0-3a9226aee7bd 24fabad6-105a-4dcc-9d6a-74f70e1eecdd 28a951fc-91e7-41e7-8c74-04fdb749a6fc 00534e86-2e8c-4861-8a9f-c267ef61d79a 85230e91-8626-4583-b246-e50a07baab82 313922b9-244a-48cd-b5dc-70b454f720d5 4200257e-8316-4eb4-ad1e-eb214e368787 ab87fb71-4436-4e5d-820b-14a23ad777bc
powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności