Wyjście z klasą
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dofinansowanym wyjeździe z programu "Wyjście z klasą".
Grupa 42 uczniów z klas V-VIII zwiedzała Muzeum w Łęczycy.
Dzieci zdobyły wiedzę historyczną poprzez obejrzenie wystaw i wysłuchanie informacji od przewodnika. Wystawy dotyczyły przeszłości archeologicznej, historycznej i etnograficznej ziemi łęczycko- sieradzkiej i nie tylko. Uczniowie mogli poznać procesy historyczne i kulturowe poprzez autentyczne wystawy z eksponatami , a nie tylko opis z podręcznika.
W drugiej części naszej wycieczki grupa wzięła udział w warsztatach praktycznych „ Tradycyjnego lepienia z gliny”. Warsztaty nawiązywały do tradycji ludowych naszego regionu. Wzbudziły wśród uczniów ogromne zainteresowanie. Zajęcia stymulowały funkcje poznawcze takie jak zdolność rozwiązywania problemów, kreatywność i świadomość przestrzenną. Zaplanowane zadanie zostało zrealizowane w całości. Wycieczka zakończyła się spacerem po rynku Łęczycy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!