Zdrowo jem, więcej wiem- projekt edukacyjny
Od października do maja bieżącego roku szkolnego klasa przedszkolna oraz klasy I-III brały udział w siódmej edycji programu edukacyjnego “Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
Projekt ten został objęty wyłącznym Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Misją projektu jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Cały projekt był podzielony na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny.
Zadania były realizowane przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich dzieci. Uczniowie zdobyli bogatą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, sami wykonywali zdrowe kanapki i napoje. Zostali też utwierdzeni w przekonaniu, że prawidłowe odżywianie musi być połączone z aktywnością ruchową.
Na ścianach szkolnych korytarzy zagościły plakaty zachęcające do spożywania zdrowej żywności, picia wody mineralnej oraz namawiające do rezygnacji z niezdrowych przekąsek, słodyczy i spożywania słodkich napojów. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i wiedzą, co powinno znajdować się na ich talerzu. Zdają sobie sprawę, że mają wpływ na swój wygląd i na swoje zdrowie przez to, jak się odżywiają i jak spędzają wolny czas. Realizacji zadań towarzyszyły konkursy, inscenizacje, doświadczenia, ćwiczenia praktyczne oraz doskonała zabawa.
Zespoły Pomidoreczki (klasa przedszkolna i klasa I) i Szczypioreczki ( klasa II i klasa III ) brały udział we wszystkich etapach i zdobyły GRAND PRIX.
M. Skonieczka, A. Kuś.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!