Wytyczne w sprawie dowozu uczniów do szkół w związku z Covid 19
Wsiadanie i wysiadanie w autobusach odbywa się TYLNYMI drzwiami.
W transporcie publicznym (linie regularne odbywające się w oparciu o sprzedaż biletów jednorazowych lub okresowych) w tym samym czasie mogą podróżować pasażerowie w liczbie odpowiadającej 100% liczby miejsc siedzących określonych w dokumentacji technicznej pojazdu.
W środkach transportu publicznego obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, w związku z powyższym wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zobligowani są do zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, chustki, komina, przyłbicy, itp. W przypadku młodszych dzieci rodzice i opiekunowie dzieci proszeni są o dopilnowanie i wyposażenie dziecka w ochronę twarzy.
Opiekunowie przewozów zobowiązani są do stosowania ochrony w postaci maseczek/przyłbic, rękawiczek i kamizelek odblaskowych.
Przewoźnik nie zapewnia płynów do dezynfekcji rąk dla przewożonych uczniów celem uniknięcia potencjalnych reakcji alergicznych.
Zarówno przed kursem dowożącym i/lub odwożącym uczniów do lub ze szkoły, jak i po zakończeniu takiego kursu pojazdy są każdorazowo dezynfekowane; każdy kierowca posiada formularz protokołu dezynfekcji.